Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk ul. Zabytkowa 5 86-005 Przyłęki
 biuro@przyleki.com.pl
 792-614-770

Przeprowadzone działania w 2014

Przeprowadzone działania w 2014r.

 

 1. NASZE PRZYŁĘCKIE KOLĘDOWANIE PRZY ŻŁÓBKU, 6 styczeń 2014r.

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk

 W dniu święta Trzech Króli w Przyłękach odbyło się już po raz drugi „Przyłęckie Kolędowanie przy Żłóbku„ oraz zorganizowano pierwszy Orszak Trzech Króli. Imprezę wspólnie przygotowali Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego i Sołectwo Przyłęki. Trzej Królowie, w barwnych strojach, przejechali bryczką główną ulicą Przyłęk, aby dotrzeć na boisko szkolne, gdzie oczekiwali ich licznie zgromadzeni mieszkańcy i zaciekawione dzieci. Monarchów powitała uroczyście pani dyrektor szkoły Alicja Włodarczak. Królowie wyjaśnili zebranym, skąd przybywają. Później częstowali dzieci cukierkami. W orszaku poprowadzonym przez królów, z wezwaniem „ Niech wszyscy , co wierzą, do Betlejem bieżą” zgromadzeni udali się do Kościoła Wniebowzięcia NMP, aby złożyć dary i hołd Dziecięciu. Następnie rozpoczęło się wspólne kolędowanie przy żłóbku. Piękne kolędy w wykonaniu chóru „ Brzozowiacy”, Dziecięcej Scholi z parafii, Szkolnego Zespołu Fletowego oraz rodzinnego zespołu muzycznego przeniosły uczestników w świat pełen radości i cudów. Wspólny śpiew ożywił wspomnienia, rodzinną tradycję i historię , które znalazły schronienie w kolędach. Całość zakończyła się uroczystym wykonaniem kolędy „ Mędrcy świata”. Prezes Stowarzyszenia pan Paweł Zuehlke podziękował księdzu proboszczowi Zdzisławowi Lahutta za gościnność oraz mieszkańcom za tak liczny udział. Zaprosił wszystkich za rok.

 

 1. XXII FINAŁ WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, 12 styczeń 2014r.

Organizator: Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach

Prowadzenie kawiarenki podczas uroczystości z licytacją przeprowadzonej na terenie SP w Przyłękach.

 

 1. KIERUNEK 18 POŁUDNIK – STARE BOROSTWO ROWEROWA MAJÓWKA ,
  10 maja 2014r.

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk

W dniu 10 maja 2014 roku Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk zorganizowało Drugą Rodzinną Majówkę Rowerową pod hasłem „ Kierunek 18 południk – Stare Borostwo”. W rajdzie wzięło udział ponad 100 osób w tym 55 dzieci, m.in. rodzice z dziećmi i młodzież szkolna. Zaszczycili nas również swoją obecnością Ksiądz Proboszcz Zdzisław Lahutta, Pani Dyrektor naszej szkoły Alicja Włodarczak, Radny Powiatowy Pan Andrzej Kubiak z małżonką, Radny Gminy Białe Błota Pan Krzysztof Kocikowski, Pan Jerzy Kacprzak sołtys Przyłęk z małżonką, oraz Sołtys Brzozy Pan Waldemar Owczarzak z małżonką.  Mimo deszczowej pogody która połowę zapisanych uczestników odstraszyła, nieutrudzeni rowerzyści pokonali trasę biegnącą przez malowniczo położone tereny leśne i dotarli do Nowego Smolna , do oznakowanego miejsca przecięcia się 53 równoleżnika i 18 południka oraz Starego Borostwa. Wspaniałym przewodnikiem po okolicy był Pan Leśniczy Sławomir Fac, który ciekawie opowiadał uczestnikom o walorach przyrodniczo – geograficznych oraz o historii tych wyjątkowych miejsc. Dzieci wzięły udział w minikonkursie i otrzymały nagrody–  piłki siatkowe i upominki od Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy. Na uczestników przy Polanie Myśliwskiej czekał poczęstunek oraz pokaz ,,innowacyjnej jazdy rowerem’’ w wykonaniu Radnego Powiatowego Pana Andrzeja Kubiaka.  Najstarsi i najmłodsi uczestnicy Rajdu zostali nagrodzeni upominkami. Na zakończenie Prezes Stowarzyszenia Pan Paweł Zuehlke podziękował również Sponsorom i osobom, zaangażowanym w organizację wydarzenia przekazując pamiątkowe książki ,,Osobiste notatki Jana Pawła II''. Radny Powiatowy Pan Andrzej Kubiak i Dyrektor Szkoły Podstawowej imienia ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach podziękowali za organizację tego wydarzenia. Mimo dużego utrudzenia z uśmiechami powróciliśmy do Przyłęk. Na zakończenie rajdu każdy otrzymał wylosowany wcześniej upominek.

 

 1. LOTERIA FANTOWA , 31 maja 2014r.

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk

 W dniu 31 maja 2014 roku zorganizowaliśmy Drugą Loterię Fantową podczas Festynu Sołeckiego w Przyłękach. Całość zgromadzonych środków ze sprzedaży losów przeznaczyliśmy na zakup przyborów szkolnych na nowy rok dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej miejscowości. Materiały te zostały przekazane opiekunowi szkolnego Caritas p. Aleksandrze Okraska podczas zakończenia roku szkolnego która następnie przekazała je potrzebującym uczniom.

 

 1. ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO, 27 czerwiec 2014r.

Organizator: Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach

Ufundowanie 30 nagród w formie wydawnictwa książkowego przekazane uczniom działającym społecznie na rzecz szkoły i odnoszącym sukcesy w nauce i zachowaniu.

 

 1. FESTYN PARAFIALNY , 15 sierpień 2014r.

Organizator: PARAFIA Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przyłękach

 

W dniu 15 sierpnia 2014 roku zorganizowaliśmy Loterię Fantową podczas Festynu Parafialnego w Przyłękach. Całość zgromadzonych środków ze sprzedaży losów i cegiełek przekazaliśmy księdzu proboszczowi na rozbudowę naszej świątyni w Przyłękach. Festyn cieszył się niesamowitym powodzeniem, liczba uczestników wręcz przerosła organizatorów.

 

 1. GMINNE ŚWIĘTO LATAWCA, 13 wrzesień 2014r.

Organizator: Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach

Ufundowanie 3 nagród w formie wydawnictwa książkowego za najładniejszy latawiec.

 

 1. PIERWSZY MARSZ NORDIC WALKING, 11 październik 2014r.

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk

W dniu 11 października 2014 roku odbył się Pierwszy Marsz Nordic Walking. 20 osobową grupą wyruszyliśmy ze Szkoły Podstawowej imienia księdza Jana Twardowskiego w Przyłękach do Prądek. Zwiedziliśmy tunel aerodynamiczny oraz przy ognisku upiekliśmy kiełbaski i skosztowaliśmy rogale. Następnie powróciliśmy innym, również bardzo malowniczym szlakiem do Przyłęk. Bardzo dziękujemy za profesjonalny instruktaż ,,chodzenia z kijkami'' oraz przeprowadzoną rozgrzewkę przez Panią instruktor Małgorzatę Zuska. Dziękuję również za gościnę Radnemu Gminy Białe Błota Panu Dariuszowi Makowskiemu.

 

 1. PRZEGLĄDY KOMINIARSKIE, 17 październik 2014r.

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk

W dniu 17 października 2014 roku zorganizowaliśmy grupowe przeglądy kominiarskie dla mieszkańców Przyłęk.
Z tej oferty skorzystało blisko 30 rodzin.

 

10.   III MIKOŁAJKOWA NIEDZIELA MEDYCZNA, 7 grudnia 2014r.

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk

 W dniu 7 grudnia 2014 r. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk zorganizowało III Mikołajkową Niedzielę Medyczną. Z porad specjalistów tj. ortopedy, chirurga, kardiologa, laryngologa, medycyny rodzinnej, pediatry, stomatologa korzystali mieszkańcy Gminy Białe Błota i okolic. Ponadto przez cały czas dyżurowali dietetyk, protetyk słuchu, masażysta i pielęgniarki mierzące ciśnienie, cukier oraz kosmetyczka wykonująca badanie skóry. Akcje należy udać za bardzo udaną. Z roku na rok pozyskujemy coraz więcej specjalistów oraz większe zainteresowanie pacjentów. 

Wszystkie prawa zastrzeżone - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju PrzyłękStrona wykonana przez doNETA.pl