Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk ul. Zabytkowa 5 86-005 Przyłęki
 biuro@przyleki.com.pl
 792-614-770

Przeprowadzone działania w 2013r.

Przeprowadzone działania w 2013r.

 

  1.     NASZE PRZYŁĘCKIE KOLĘDOWANIE PRZY ŻŁÓBKU, 6 styczeń 2013r.

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk

W dniu 6 stycznia 2013 roku w Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Przyłękach odbyło się pierwsze „Nasze Przyłęckie Kolędowanie przy Żłóbku”. Organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk. Wystąpiło wspólnie 7 zespołów, których wykonawcami byli mieszkańcy Przyłęk i okolic, w tym dzieci ze Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Przyłękach, które wykonały na fletach dwa utwory oraz dziecięca schola parafialna. Uwieńczeniem koncertu było wspólne odśpiewanie kolędy „Mędrcy Świata” z racji obchodzonego w tym dniu Święta Objawienia Pańskiego. Po koncercie wszyscy spotkaliśmy się na słodkim poczęstunku
w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Przyłękach.

  1.     XXI FINAŁ WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, 13 styczeń 2013r.

Organizator: Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach

Ufundowanie nagrody w formie wydawnictwa książkowego na licytację która została przeprowadzona na terenie SP w Przyłękach.

 

  1.     KULIG, 24 luty 2013r.

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk

 

W dniu 24.02.2013 roku odbył się długo oczekiwany kulig . Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk oraz Sołtys i Rada Sołecka. Mimo nieciekawej pogody przybyło 30 uczestników, którzy byli bardzo zadowoleni z imprezy. Po godzinnej przejażdżce uczestnicy spotkali się przy ognisku na terenie Szkoły Podstawowej w Przyłękach. Rodzima firma cateringowa pana Sebastiana Bałażyka " Szybko i smacznie" przygotowała pyszny bigos a członkowie Stowarzyszenia upiekli rogale.

 

  1.     ROZLICZANIE PIT, 6 i 13 marzec 2013r.

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk zorganizowało w dniach 6 i 13 marca w godzinach od 17.30 do 19.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Przyłękach bezpłatne rozliczanie zeznań podatkowych za 2012 r.

 

  1.     DROGA KRZYŻOWA, 22 marzec 2013r.

Organizator: Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach

Społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk spotkała się w piątkowy wieczór – 22 marca w naszym kościele aby wspólnie przeżywać mękę Chrystusa. Idąc śladami męki Jezusa, zmierzaliśmy się z własnymi słabościami, emocjami. Stacje Drogi Krzyżowej rozmyślaliśmy kierując się słowami patrona szkoły ks. Jana Twardowskiego. Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele w swych rozważaniach wielkopostnych nie szczędzili nam słów krytyki wobec samych siebie, nakłaniali do walki z własnymi słabościami, bolączkami. Wspólnie przeżywaliśmy swój „ogród Oliwny”, kolejne upadki, by nabrać innego spojrzenia, doświadczyć przemiany duchowej i nabrać sił duchowych w walce z codziennością, w walce o własne zbawienie. Całości wspólnych rozważań dopełniał wizualny obraz męki Chrystusa jawiący sięw prezbiterium kościoła oraz muzyka pasyjna nakłaniająca do konstruktywnej refleksji.

 

  1.     Z HISTORIĄ PRZYŁĘK ZA PAN BRAT, 12 kwiecień 2013r.

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk

 

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk w dniu 12 kwietnia 2013r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach zorganizowało spotkanie z Panem Jerzym Świetlikiem, pasjonatem historii, który w przystępny sposób opowiedział o najdalszej historii Przyłęk. Pan Świetlik obecnie przygotowuje publikację na temat historii  miejscowości Przyłęki, szkoły oraz okolic.  Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Obecni byli Sołtys Przyłęk Jerzy Kacprzak z małżonką oraz Radny Gminy Białe Błota Pan Krzysztof Kocikowski .W spotkaniu uczestniczyły również rodziny przodków  wspominane przez Pana Jerzego Świetlika, między innymi: Państwo Gadaszewscy, Meckien, Thiede , liczni członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przyłęk oraz mieszkańcy i młodzież szkolna.

 

  1.     KIERUNEK 18 POŁUDNIK ROWEROWA MAJÓWKA , 11 maj 2013r.

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk

 W dniu 11 maja 2013 roku Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk zorganizowało Pierwszą Rodzinną  Rowerową Majówkę pod hasłem „ Kierunek 18 południk”.  W rajdzie wzięło udział ponad 80 osób, m.in. rodzice z dziećmi i młodzież szkolna. Zaszczycili nas również swoją obecnością Ksiądz Proboszcz Zdzisław Lahutta, Pani Dyrektor naszej szkoły Alicja Włodarczak, Pan Jerzy Kacprzak sołtys Przyłęk z małżonką. Mimo deszczowej pogody nieutrudzeni rowerzyści pokonali trasę biegnącą przez malowniczo położone tereny leśne i dotarli do Nowego Smolna , do oznakowanego miejsca  przecięcia  się 53 równoleżnika i 18 południka oraz Kamiennych Kręgów tzw. Czerwieniaka. Wspaniałym przewodnikiem po okolicy był Pan Leśniczy Sławomir Fac, który ciekawie opowiadał  uczestnikom o walorach  przyrodniczo – geograficznych oraz o historii tego wyjątkowego miejsca. Dzieci wzięły udział w minikonkursie i otrzymały nagrody– piłki. Na uczestników przy obelisku na polanie czekał poczęstunek. Na zakończenie rajdu każdy  otrzymał wylosowany wcześniej upominek. 

 

  1.     LOTERIA FANTOWA , 11 maj 2013r.

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk

 

W dniu 22 czerwca  2013 roku zorganizowaliśmy Pierwszą Loterię Fantową podczas Festynu Sołeckiego w Przyłękach. Całość zgromadzonych środków ze sprzedaży losów  przeznaczyliśmy na zakup przyborów szkolnych na nowy rok dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej miejscowości. Materiały te zostały przekazane opiekunowi szkolnego Caritas p. Aleksandrze Okraska podczas zakończenia roku szkolnego która następnie przekazała je potrzebującym uczniom.

 

  1.     ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO, 28 czerwiec 2013r.

Organizator: Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach

Ufundowanie 8 nagród w formie wydawnictwa książkowego przekazane uczniom działającym społecznie na rzecz szkoły i odnoszącym sukcesy w nauce i zachowaniu.

 

 

10.   FESTYN PARAFIALNY , 15 sierpień 2013r.

Organizator: PARAFIA Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przyłękach

 

W dniu 15 sierpnia  2013 roku zorganizowaliśmy Loterię Fantową podczas Festynu Parafialnego w Przyłękach. Całość zgromadzonych środków ze sprzedaży losów i cegiełek  przekazaliśmy księdzu proboszczowi na rozbudowę naszej świątyni w Przyłękach. Festyn cieszył się niesamowitym powodzeniem, liczba uczestników wręcz przerosła organizatorów.

 

11.   GMINNE ŚWIĘTO LATAWCA, 14 września 2013r.

Organizator: Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach

Ufundowanie 3 nagród w formie wydawnictwa książkowego i okolicznościowego pucharu za najładniejszy latawiec.

12.   ZADUSZKI, 2 listopad 2013r.

Organizator: Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach

Czynne uczestnictwo w Zaduszkach zorganizowanych w Świątyni w Przyłękach, czytanie przekazanych tekstów przez członków stowarzyszenia.

13.   II MIKOŁAJKOWA NIEDZIELA MEDYCZNA, 1 grudnia 2013r.

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk

Badania zostały przeprowadzone na terenie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach. Bezpłatnych porad i badań udzieliło 9 lekarzy różnych specjalności tj. laryngolog, neurolog, ortopeda, medycyna rodzinna, chirurg i stomatolog. Ponadto bezpłatnie przez cały czas były przeprowadzane badania słuchu, masaże oraz mierzenie ciśnienia, cukru i cholesterolu. Przeprowadzona akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i zadowoleniem mieszkańców.

Wszystkie prawa zastrzeżone - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju PrzyłękStrona wykonana przez doNETA.pl